Bedava.org

Okey oyunu sizi bekliyor. Tıklayın...

Sık Kullanılanlara Ekle
 
Giriş Sayfası Yap

Türk internetinin en kaliteli içeriğe sahip sitelerinin tam listesini içeren bu sitenin tam ve doğru adresi www.bedava.org'dur. İnsan eliyle oluşturulmuş bu dizin, ondan yararlanmanız için burada sizleri bekliyor. Bu siteye bir daha gelebilmek için, ezberiniz kuvvetli olsa bile, bu siteyi en sık kullandıklarınız arasına eklemenizde fayda var.
Sık Kullanılanlara Ekle
 
Giriş Sayfası Yap


 

Siberalem

Yıllar önce, bilimle ilgilenen üniversiteler ve enstitüler gibi kurumlar arasında hızlı ve işe yarayan biçimde veri aktarımı yapabilmek için ortaya atılan bir düşüncenin geliştirilmesiyle ortaya çıkan internet, günümüzde yaşamın hemen her alanına girmiştir. İnternet kullanıcıları artık başka kıtalardaki akrabaları ile rahatlıkla görüntülü görüşmeler yapabilmekte, sesli görüşebilmekte, çevrimiçi ileti gönderilmesini sağlayan yazılımlar yardımıyla yazışabilmektedirler.

Büyük gazeteler hemen hemen tüm etkinliklerini internete taşımış, bankalar hemen hemen her türlü işlemin internet bankacılığı aracılığıyla yapılabilmesinin zeminini hazırlamış durumdadırlar. Geçmişte büyük bir heyecan yaratan üniversite sınavı sonuçlarının açıklanması, günümüzde TC kimlik numarasının bir internet sayfasına girilmesi ve sonucun görüntülenmesi gibi basit bir etkinliğe indirgenmiştir.

Bütün bunların doğal bir sonucu olarak, insan olmanın doğal bir sonucu olan toplumsallaşma gereksiniminin de internet aracılığıyla nasıl karşılanabileceğine ilişkin düşünceler geliştirilmiştir. Bu konuda gözlenen önemli görüşmelerden bir tanesi, siberalem gibi, arkadaşlık sitesi olarak adlandırılabilecek internet sitelerinin ortaya çıkmasıdır.

Arkadaşlık siteleri, bireylerin evlerinin konforunda, hemen hemen hiçbir masrafa katlanmadan arkadaşları olmaya aday kişileri tanıyabilecekleri ortamlardır. Geçmişte, kafa dengi arkadaşlar, kız arkadaş ya da erkek arkadaş bulmak, ancak çevredekilerin tanıdıkları üzerinden gerçekleştirilebilecek bir etkinlik iken, Siberalem gibi internet siteleri yoluyla, arkadaş bulmak isteyen kişiler oldukça geniş bir havuz içerisinden kendilerine uygun arkadaşları seçme şansına sahiptirler.


Bedava okey oyunu | Bedava.org

© Bedava.org - Tüm Hakları Saklıdır.