Bedava.org

Okey oyunu sizi bekliyor. Tıklayın...

Sık Kullanılanlara Ekle

Giriş Sayfası Yap

Bedava.org'da çeşitli konular hakkında yazılar bulunmaktadır. Bu sayfada, bedava ziyaretçi defteri hakkında okuyabileceğiniz bu yazı da bunlardan biridir.
Sık Kullanılanlara Ekle

Giriş Sayfası Yap

[ Bedava.org ]

Bedava ziyaretçi defteri

İnternet günlük yaşamı değiştirecek, internet günlük yaşamın bir parçası oluyor, internet artık günlük yaşamın bir parçası derken, internet günlük yaşamın temel unsurlarından biri durumuna artık gelmiştir. Buna bağlı olarak, internette belirli bir miktarın üzerinde zaman geçiren hemen herkesin bir internet sitesi olmaya başlamıştır. İlgi duyduğu ya da gönül verdiği konular üzerine internet siteleri yapan bu kişiler, internet sitelerine ziyaretçi defteri de koymaya başlamışlardır. Bedava hizmetleri kullanan internet sitesi sahiplerinin, ziyaretçi defteri hukuk ilişkisi üzerine bilgi edinmelerinde yarar vardır. Yeterli özeni göstermeyen ve yeterli çabayı harcamayan kişiler, özensiz ya da kötü niyetli bir ziyaretçinin yazdığı şeyler nedeniyle sıkıntı yaşayabilir, internet sitesi kapanmakla karşı karşıya kalabilir ya da bir ziyaretçenin yazdıkları diğer ziyaretçileri üzebilir. Bu nedenle, bu konuya dikkat ayırmakta yarar vardır.

Bu durumla ilgili takibi kolay yapabilmenin yollarından biri, özellikle internete bağlı kendine ait bir bilgisayarı olan ve gün içerisinde hatırı sayılır miktarda zamanı internette geçirebilen internet sitesi sahiplerinin, ziyaretçi defteri sayfasını anasayfa olarak ayarlamaları ve gün içerisinde defalarca bu sayfayı ziyaret ederek, kimin neler yaptığını takip etmektir. Ziyaretçi defterinde görüldüğünde sıkıntı yaratabilecek yazıları, yalnızca kötü niyetli ya da sorumsuz kişiler değil, sıradan ve iyi niyetli kişiler de yazabilir. İnsanlar, her zaman her düşündüklerini iyi ifade edemeyebilirler, ya da söyledikleri sözler, bazı gruplar tarafından başka biçimlerde de anlaşılabilir. Bu tür uyuşmazlıkların verdikleri sıkıntıyı en az indirmenin yollarından biri, düzenli denetim olabilir.

Hakkında internet sitesi yapılabilecek fikirler çok çeşitli olabilmektedir. Türkiye'de pekçok kişi, ilk internet sitelerini ya memleketleri ile ilgili olarak, ya okulları ya da tatile gittikleri ve çok beğendikleri yerler ile ilgili olarak tasarlamaktadırlar. Örneğin tatil için Pamukkale'ye gitmiş olan ve buradan gerçekten çok etkilenmiş birisinin burasıyla ilgili bir internet sitesi yapmaması ve içine Pamukkale'yle ilgili ziyareçi defteri koymaması için hiçbir neden yoktur. Günümüzde internet sitesi yayınına başlamak, on ya da onbeş yıl öncesi ile karşılaştırıldığında çok daha ucuzdur ve kolaydır.

Günümüzde, internet sitesi yapan kişilerin tasarımlarını yaparken ve tasarladıklarını yayına alırken işlerini kolaylaştıracak hizmetleri veren pekçok internet sitesi bulabilmeleri söz konusudur. Örneğin, internet sitesine ziyaretçi defteri koymayı düşünenlere yardımcı olabilmek amacıyla ücretsiz hizmet veren çeşitli internet sitelerinden destek almak akıllıca bir adım olacaktır. İnternette yayın yapmanın teknik boyutları, mesleği bu olmayan kişilerin üzerine enerji harcamaları uygun olmayacak bir alandır. Bu nedenle, yüksek teknik beceri gerektiren konularda konunun uzmanlarından yardım ve destek almaları son derece uygun olacaktır.[ Bedava.org ]

© Bedava.org - Tüm Hakları Saklıdır.